Bastion Florenc - Logo

Lokalita
v centru města

2 linky metra „B“ a „C“

12 linek tramvají

8 linek autobusů PID

350 vlaků denně z/na Masarykovo nádraží

600 dálkových autobusů denně z/na ÚAN Florenc

103 tis. vozidel denně projede po magistrále kolem Bastionu

Výhody umístění

Budova Bastionu leží na rozhraní Nového Města a Karlína na dopravním uzlu kombinujícím dálkovou, příměstskou i městskou hromadnou dopravu. Díky své poloze je budova snadno dostupná pro Vaše zaměstnance či obchodní partnery, pražské i mimopražské. K budově se snadno dostanete autem, vlakem, dálkovým i městským autobusem, metrem, tramvajím na kole či pěšky.
Bastion Florenc - Metro

Vchod do budovy je přímo u výstupu ze stanice metra Florenc – přestupní stanice linek B a C. Před budovou je konečná zastávka 8 autobusových spojů, v blízkosti je tramvajová zastávka, kudy projíždí 12 tramvajových linek. Ústřední autobusové nádraží Florenc je 50 metrů od budovy a přijíždějí sem autobusové spoje z České republiky i zahraničí.

Za 5 minut sem pohodlně dojdete z Masarykova nádraží, které je konečnou stanicí pro regionální vlakové spoje z východu, severu a částečně ze severozápadu pražské metropolitní oblasti zanedlouho nabídne také přímé vlakové spojení na Letiště Václava Havla. Při příjezdu autem můžete zaparkovat přímo v budově v podzemní garáži. Pokud preferujete kolo, budete rádi, že lze využít nejen parkování pro kola, ale i možnost se osprchovat.

Bastion Florenc - Budova

Rozvoj lokality

v centru města

Florenc prochází rychlým urbanistickým rozvojem. Jeho současný charakter je utvářen dopravní infrastrukturou včetně Ústředního autobusového nádraží Florenc, vlakového Masarykova nádraží a pražské severo-jižní magistrály. Zároveň je to největší brownfield v centru hlavního města.
Bastion Florenc - Lokalita

Společně s projektem Masaryčka od Zahy Hadíd tvoří Bastion první fázi rozvoje rozsáhlé území v centru Prahy. V následujících fázích dojde k propojení oblasti Florence s centrem Prahy a vznikne místo se spoustou služeb, obchodů, kanceláří a volnočasových aktivit s vysokou koncentrací lidí. Záměrem je přestavět okolní pozemky na funkčně soběstačnou městskou čtvrť, cílem je odstranit jizvu na tváři města, kterou představuje stávající brownfield, a nahradit ji dobře definovanou městskou strukturou určenou pro bydlení, práci a volný čas s přímým napojením na historické centrum.

Penta Real Estate získala pozemky od společnosti ČSAD Praha holding a plánuje rozsáhlý rozvoj celé lokality. Cílem je vytvoření nové multifunkční městské čtvrti s důrazem na zvýšení komfortů obyvatelů a návštěvníkům Prahy.

Více informací o rozvoji lokality si přečtěte zde.

Bastion Florenc - Rozvoj lokality
projekt bastion

Máte zájem získat exkluzivní
kanceláře v centru Prahy?